Mateusz Dewera

Mateusz Dewera

Urodzony w 1979 r. pochodzi z Nowego Targu. W 2002 r. ukończył wydział aktorski krakowskiej PWST. Na przełomie lat 2002- 2007, współpracował z Teatrem Polskim we Wrocławiu, oraz Teatrem Bagatela w Krakowie. Od 2002 r. związany z krakowskim programem rozrywkowym „Spotkanie z Balladą” z którym na terenie całej Polski, USA i Kanady zagrał ponad 900 spektakli estradowych. Pedagog w Szkole Aktorskiej Art-Play w Katowicach.

 

W jego dorobku filmowym znajdują się role w sześciu filmach fabularnych, w tym trzy produkcje międzynarodowe: „Dark Crimes” „Valley of the Gods” i „Music, War and Love”.

 

Ponadto wystąpił w ponad trzydziestu serialach i produkcjach telewizyjnych (w tym rola Mikołaja Koreckiego w „Majce”, oraz Policjant Bemol w „Spotkaniu z Balladą”), kilkunastu reklamach i filmach krótkometrażowych.

 

Jako reżyser ma na swoim koncie dwa spektakle na „Scenie21” Teatru Nowego w Krakowie, oraz spektakl „Życie Prywatne” – produkcja Centrum Kultury Katowice.

 

Swoje sportowe pasje realizuje w szeregach Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, z którą kilka razy w ciągu roku bierze udział w charytatywnych meczach hokejowych na terenie całego kraju. W Krakowskim Teatrze Komedia gra w spektaklach „Pan Tadeusz z M3” i „Bracia Polacy znad Wisły”.

Skip to content