Marek Siudym

Marek Siudym

W 1974 r. na ostatnim roku studiów aktorskich współtworzył grupę kabaretową Kur, która występowała na deskach Studenckiego Teatru Satyryków w ostatnim roku jego funkcjonowania. Następnie przez kilkanaście lat był aktorem Kabaretu Olgi Lipińskiej gdzie występował pod własnym nazwiskiem oraz wcielił się w rolę Ścieklicowej w mini-serialu Idźcie przez zboże….

W latach 70. grał kilka ról charakterystycznych i drugoplanowych w serialach TVP i filmach pełnometrażowych. Dużą popularność dała mu jednak dopiero rola woźnicy węglarki w filmie Miś Stanisława Barei (1980). W latach 80. grał kilka kolejnych ról w serialach i filmach pełnometrażowych.

W latach 90 XX w. wyspecjalizował się w rolach charakterystycznych w serialach telewizyjnych. M.in. gra w serialu Złotopolscy postać Władysława Biernackiego, ojca Marcysi, oraz postać majstra w Heli w opałach. Równolegle grał też „ambitniejsze” role pierwszoplanowe, m.in. w filmie Ubu Król Piotra Szulkina, gdzie wcielił się w postać Michała Fiodorowicza.

W 2007 roku zajął IX miejsce w I edycji programu Jak oni śpiewają. W 2008 roku zajął III miejsce w I edycji programu Gwiezdny Cyrk.

Skip to content